Askeri Personellere Faizsiz Kredi Veren 6 Banka Şubesi | | KREDİLER & SORGULAMA

Askeri Personellere Faizsiz Kredi Veren 6 Banka Şubesi

Askeri Personellere Faizsiz Kredi Veren 6 Banka Şubesi

Çeşitli avantajları askeri personellerimize sunarak kredi sağlayan bankalar olduğu gibi konut alma amacında olan askeri çalışanlar için de faizsiz kredi veren 6 tane banka mevcuttur. Bu bankalara başvuru yapan piyade, jandarma ya da memurlar dahil olmak üzere bütün TSK personeli bu avantajdan yararlanabilir.

Askeri personellere faizsiz kredi veren bankalar Türk Silahlı Kuvvetleri çalışanları için sağladıkları bu imkânlarla askerleri personelimize yardımcı olmaktadır. Ayrıca onların konut sahibi olmasını sağlamaktadırlar. Bu bankalar mevduat bankalarından farklı olarak katılım bankalarıdır. Bunların dışında OYAK üyeliği olan askeri personeller, ayrıca bankalardan da kredilendirme konularında başka avantajlar elde edebilmektedirler.

Bankalar şu şekilde sıralanabilir.

  • Türkiye Finans ve Katılım
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım
  • Vakıf Katılım Bank
  • Kuveyt Türk Katılım
  • Oyakbank

Bu sıraladığımız bankalar, konut alımlarında faiz talep etmemektedir. Böylece askeri personel için imkân sağlamaktadır. Ayrıca avantajlarından yararlanmak istediğiniz başka bankalar da olabilir. Daha detaylı ve birebir bilgi almak için bankaların şubelerine giderek bilgi alabilirsiniz.

Belli dönemlerde bankalar TSK personeline özel kampanyalar sunmaktadırlar. Tek yapmanız gerekenler bu şartları sağlayıp faydalanmanız için bir engel var mı yok mu müşteri temsilcileriyle görüşmek olacaktır. Siz de TSK personellerine yapılacak olan uygun faizler ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Bu bahsettiğimiz, askeri personellere faizsiz kredi veren 6 banka şubesi faizsiz olarak kredi vermektedir. Ancak kar payı oranları burada devreye girmektedir. Yani bankalar, faiz yerine kar payı sistemiyle çalışmaktadır. Ayrıca diğer bankalarda yer alan kredi kullanma şartları katılım bankalarında da geçerlidir.

Ordu Yardımlaşma Kurumu OYAK

 

Eğer TSK personeli iseniz, sizlere OYAK üyesi olmanızı ve sonrasında OYAK üyesi olarak krediye başvuru yapmanızı öneririz. Çünkü OYAK üyesi olan askeri personellere farklı avantajlar da sunulmaktadır. Aynı zamanda TSK personeline özel konut fonu verilmiştir.

OYAK yani Ordu Yardımlaşma Kurumu, halen faaliyetlerine devam etmektedir.. Ama satışı 2008 yılında Hollandalı İNG kuruluşuna yapılmış ve sonrasında Oyakbank ismi tarihe karışarak İng Bank ismini almıştır. 1996 yılında bankacılığa başlamış olan Oyakbank maalesef dönemini kısmen bitirmiş oldu. Ancak OYAK kuruluşu hizmet vermeye hala devam ediyor. Siz de TSK personeli iseniz OYAK üyesi olarak birçok farklı bankada, uygun faiz oranlarıyla kredinizi anında çekebilirsiniz.

Askeri Personellere Faizsiz Kredi

Avantajları ise şunlardır;

  • 120 ay uzun vade olanağı
  • 6 aya kadar taksitleri ileri bir tarihe erteleme fırsatı
  • Düşük faiz imkânları sağlanmaktadır.

1 Mart 1961 tarihinde kurulmuş olan Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) , TSK üyelerinin yardımlaşma ve emekli fonudur. TSK için hazırlanmış özel kanundan oluşmaktadır. OYAK’a üye olan Türk Silahlı Kuvvetleri personellerine özel imkânlarla kredi kampanyası sağlanmaktadır. 2019 yılı içinde de bu kampanyalar devam etmektedir. Tek ve önemli şartı ise sadece OYAK’ a üye olunmuş olmasıdır.

Askeri personeller için dönemsel ya da özel içerikli krediler her yıl düzenlenmektedir. Nakit ihtiyaçlarını en uygun koşullarda karşılayabilmek için askeri personellere faizsiz kredi veren 6 banka şubesi içinde yer alan kredi kampanyalarına siz de başvurabilirsiniz.

Ayrıca bu bankalardan herhangi birine ihtiyaç ya da konut kredisi için başvuran TSK personellerinden faiz, ek ücret ya da dosya masrafı kesinlikle istenmeyecek ve rahatlıkla alıp ödeyecekleri krediler ile huzurla konutlarına sahip olacaklardır. Askeri değerlerine önem veren ülkemiz ile askeri personeller de en azından kredi için artık rahat edebileceklerdir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir