BANKA

En Düşük Faizle Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Bankalar, öğrencilerin masraflarını karşılayabilmesi için pek çok kredi imkânı vermektedir. İhtiyaç kredisi ile benzerlik gösteren bu eğitim kredileri, öğrencilere finansman sağlamaktadır. Ailelerini yanından ayrılmış ve tek başına ayakta kalmanın sorumluluğunu alan öğrencilerin hayatındaki bu ilk büyük adımda Akbank, Ziraat, Fibabank, Denizbank ve İş Bankası gibi bankalar da öğrencilerin yanında yer alıyor. İşte en düşük faizle eğitim kredisi veren bankalar listesi.

En Düşük Faizli Eğitim Kredileri 2019

İş Bankası Eğitim Kredisi

Eğitim masrafları öğrencilerin ailesi için zaman zaman büyük yük oluşturabilir. Eğer bir öğrenci olarak bu yükü biraz hafifletmek isterseniz İş Bankası’nın geliştirdiği eğitim kredisinden faydalanabilirsiniz. Gelir belgesi ile birlikte yapılan bu eğitim kredisi başvuruları yapacak öğrencilerin, eğer düzenli bir geliri yoksa velisi tarafından başvurunun yapılması gerekmektedir.

Aynı zamanda okul ücretini gösteren bir belgeye, o olmazsa onun yerine öğrenci kayıt belgesine de ihtiyacınız olacaktır. Bu kredi sayesinde öğrenciler kurs ya da özel okul masraflarını rahatlıkla ödeyebilmektedir.

En düşük faizle eğitim veren bankalar arasında yer alan İş Bankası’ndan alacağınız kredinin faiz oranı % 3 dolaylarındadır. Tabi bankadan kefil, teminat ya da ek belge istenebilir. Kredinizi de 36 aya kadar vadeli olarak kullanabileceğinizi de unutmayın.

Başvuru İçin Gerekli Temel Belgeler

 

 • Başvuru Formu
 • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
 • Gelir durumunuzu gösterir belge
 • Eğitim bedelini gösterir fatura aslı ve/veya öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösterir belge

 

Akbank Eğitim Kredisi

 

Akbank hem veliler hem de öğrenciler için kurtarıcı olan eğitim kredisi ile düşük faizden imkân sağlıyor. Bütün masraflarınız için bu eğitim kredisinden yardım alabilirsiniz. %2,57 faiz uygulaması ile de 36 ay vade imkânı sağlayarak öğrencilerin tercih etmesinde önemli bir etken. Akbank, öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alarak, Kullanmak istediğiniz tutar içinse herhangi bir limit bulundurmamaktadır.

Denizbank Eğitim Kredisi

 

Eğer bir öğrenci olarak eğitim harcamalarınız gittikçe artıyorsa Denizbank’tan eğitim kredisi alarak siz de bu özel fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Geleceğinize ara vermek yerine Denizbank şubelerindeki faiz imkânlarını bir incelemenizde fayda var.

Denizbank eğitim kredisi ile bütün özel okul, üniversite ya da özel kurs ücreti gibi eğitim ihtiyaçlarınızı finanse edebilir ve dilediğiniz eğitim hayatını yaşayabilirsiniz. Kredi Tutarı 10.000 TL üzerinden, 12 vadeyle (ay),  %2,35 faiz oranı alabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi ( maaş bordrosu, maaş yazısı ile başvuranlar için ilave olarak şirketin imza sirküleri, diplomalı serbest meslek sahipleri için 3 yıllık matrahlı vergi levhası)
 • Yerleşim belgesi veya son aya ait resmi fatura örneği
 • Öğrenci kabul belgesi

Fibabank Eğitim Kredisi

 

Öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar içinde, öğrenci ve velilerin eğitim desteği alabileceği bir diğer banka ise Fibabank’tır. Siz de okul masrafları için dilediğiniz vadede eğitim kredisi alabilir ve ayrıca aylık 1,25% faiz oranından da yararlanabilirsiniz. Kredi tutarı 20.000 TL olan, 36 vade (ay) ile %1,25 faiz oranı uygulanır.

Hemen başvurmak için OKUL yazıp boşluk bırakarak T.C. Kimlik numaranız ile birlikte 3422’ye SMS gönderebilir ya da size en yakın Fibabank şubesine gidip başvuruda bulunabilirisiniz.

Ziraat Eğitim Kredisi

 

Öğrencilerin her türlü okul, üniversite, kurs ya da dershane gideri finansmanı için size özel eğitim kredisi sunan Ziraat Bankası, 60 aya kadar vade imkânı sayesinde ihtiyaçlarınız için geleceğinize ara vermenize gerek yok. En düşük faizle eğitim kredisi veren bankalar arasındaki % 1.53 faiz oranıyla bu mümkün.

Gerekenler

 • Başvuru Formu,
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport,
 • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
 • Eğitime ilişkin belgeler ve fatura,
 • Şubece istenebilecek diğer belgeler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu