Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru | | KREDİLER & SORGULAMA

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru

Konut kredisi başvurusu yapacağınız zaman tercih edeceğiniz bankalardan bir taneside Garanti Bankasıdır. Yıllardır ülkemizde hizmet veren Garanti Bankası, Garanti Mortgage kampanyasıyla bir çok kişiyi ev sahibi yapmıştır. Sizde evinizi krediyle almak istiyorsanız uygun faiz oranları ve yüksek vade seçenekleriyle Garanti Bankasından konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

 Konut Kredisi Başvuru

Garanti bankasından konut kredisi başvurusu yapacak müşteriler banka şubelerine gittiklerinde mortgage uzmanları tarafından karşılaşacaklardır. Burada yapılacak görüşmelerde alacağınız ev için en uygun faiz oranlarını öğrenecek ve kredinizi kuvvetlendirmek için istenilen evraklara beraber karar vereceksiniz.

Kira ödemekten sıkıldıysanız ve artık bir an önce kendi evinizin olmasını istiyorsanız Garanti mortgage tam sizin aradığınız bir kredi çeşididir. Ayrıca ev bulma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız da Garanti’nin anlaşmalı olduğu firmalardan konut kredisi alabilirsiniz.

Garanti Bankası konut kredisine başvurmak için en yakın Garanti bankası şubesine gidebilirsiniz. Bankaya gitmeden önce evraklarınızı hazırlamayı unutmayın. Nüfus cüzdanınız, gelir belgeniz ve alacağınız evin tapu fotokopisiyle başvuru yapabilirsiniz. Banka gerek duyduğunda sizden başka evraklarda isteyebilir. Kredi başvurusunda bulunmadan önce dikkat etmeniz gereken bir kural vardır. Alacağınız evin krediye uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz. Eğer alacağınız ev krediye uygun değilse hem krediniz red olacak ve ayrıca ödediğiniz ekspertiz parası da yanacaktır. Eğer başka bir ev için başvuru yapacaksanız tekrardan ekspertiz ücreti ödeme zorunda olacaksınız. Ekspertiz ücretlerini krediyi alacak kişiler ödemektedir.

Konut kredisi kullanmak için alacağınız evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanmaktasınız. %20’lik kısmı bankaya teminat olarak göstermelisiniz. 300.000 TL eksper değeri gelen bir evin 240.000 TL’sine kredi kullanabilirsiniz. Geri kalan 60.000 TL’lik kısmı sizin karşılamanız istenecektir.

 Konut Kredisi Faiz ve Vade Oranları

Garanti Bankası diğer bankaların faiz oranlarından etkilenen bankalardan biridir. Faiz oranları %2.72 civarlarında seyretmektedir. Garanti bankasının diğer bankalardan ayıran özelliği ise 120 ay değil 240 aya kadar vade seçeneği sunmasıdır. Alacağınız evi 240 ay taksit yaparak ödeyebilir ve ödemelerinizi hafifletebilirsiniz.   www.garantimortgage.com sitesi üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzu tamamlamanız için yine sizi en yakın Garanti bankası şubesine davet edeceklerdir.

Garanti Mortgage Ödeme Tablosu

Garanti mortgage den konut kredisi başvurusu yaptığınızda aylık ödeme tablosu hakkında bilginiz yoksa sizin için aşağıda bazı kredi limitlerinin aylık ödeme tutarlarını hazırladık. Sizde bu tablodan bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kredi Tutarı Vade Faiz Aylık Taksit
50.000 TL 120 Ay %2.72 1.363 TL
100.000 TL 120 Ay %2.72 2.725 TL
150.000 TL 120 Ay %2.72 4.088 TL
175.000 TL 120 Ay %2.72 4.769 TL
200.000 TL 120 Ay %2.72 5.450 TL
250.000 TL 120 Ay %2.72 6.813 TL
300.000 TL 120 Ay %2.72 8.176 TL

 

Konut Kredisi Alırken Kredi Notu Kaç Olmalı?

Konut kredisi başvurusunda bulunan müşteriler için kredi notu önemlidir. Kredi notunuz düşükse bankaların kredi ürünlerinden hiç birini kullanamazsanız. Her bankanın politikaları farklılık gösterebilir. 1000 puana konut kredisi veren bankada vardır, aynı puana kefil isteyen bankalarda vardır. Garanti bankasından konut kredisi almak istiyorsanız kredi notunuz en az 1000 ve üzerinde olmalıdır. Hiçbir gecikme kaydınızın olmaması gerekir. Kredi notunuzu findeks.com sitesinden ve ya internet bankacılığınızı kullanarak öğrenebilirsiniz. Konut kredilerinde bankalar sizden kefil isteyebilir ve gerekli duyulması durumunda teminat isteyebilirler. Konut kredilerini kullanmadan önce kredi notunuzu öğrenerek başvuru yaparsanız sizin yararınıza olacaktır. Herhangi bir durumda oluşan olumsuz başvurular kredi notunuza etki edeceği gibi bankalardan kredi alabilmeniz için de olumsuz bir durum ortaya koyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir