SORGULAMALAR

Tramer Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Artık tramer sisteminden, aracın karıştığı tüm kazaları Tramer Kaydı Sorgulama Sistemi ile denetlemek mümkün. Hatta aracın var olan poliçe bilgilerinin teminatları dahi bu sistem üzerinden sorgulanabiliyor. Çarpma, çarpılma, ağır hasar alma gibi alıcının merak ettiği tüm bilgiler bu sistem içerisine entegre edilmiş durumda. Tüm operatörlerden plaka yazılarak 5664’e gönderilen SMS sonrasında, araç plakası değişmiş olsa dahi tüm bilgiler görüntülenebilir. Bu hizmetin tüm operatörler için 7 TL bir bedeli bulunmaktadır.

2.el araç satın almak isteyenlerin en büyük endişesi, aracın hasar kaydının var olup olmadığıdır. Çünkü satış esnasında satıcı kişinin beyanı yanlış olmayabilir ya da aracın ilk sahiplerinden kalan hasar kayıtları söz konusu olabilir. Uzun süre sağlıklı kullanabileceği bir araca sahip olmak isteyenler, elbette yüksek hasar kayıtlı ya da pert araçları tercih etmezler. Aynı zamanda bu araçların trafik ve kaskolarının yüksek prim çıkarması da yine alıcı için istenmeyen bir durumdur.

Tramer 5664 Hasar Kaydı Sorgulama

Tramer Üzerinden Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tramer Trafik Sigortaları Bilgi ve Merkezi’dir. Sigortaya yansıtılan her hasar bu sistem üzerinden görülebilecektir. Ancak sigortaya yansıtılmayan çok küçük hasarların bu sistem üzerinden görüntülenmesi imkânsızdır. Hem poliçe, hem de hasar sorgulama işlemlerinizi aynı zamanda https://www.turkiye.gov.tr/sbm-trafik-police-sorgulama linki üzerinden de yapabilirsiniz.

Araç plakasını yazmak sureti ile ayrıntılı tramer geçmişine ulaşmak mümkündür. Ayrıca https://www.sigortam360.com/arac-sorgula?reportTypeId=1 linkinden de hem plakadan, hem de şasi numarasından sorgulama yapabilirsiniz. Özellikle de plakası değişmiş olan araçlar için sorgulama yapacaksanız bu platformu kullanmanız daha faydalı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

SMS İle Yapılan Tramer Sorgulama

Yeni araç alacak olan kişiler, en çok SMS ile sorgulama yöntemine başvurmaktalar. Bu yöntem her operatör için sabit 7 TL olmaktadır. Uygulamanız gereken prosedür ise oldukça basit. Birleşik bir şekilde araç plakasını yazmak ve 5664’e göndermek.

SMS ile Tramer kaydı sorgulayacaksanız 2003 yılı öncesini göremeyeceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Yine aracın cam değişikliği hizmetinden 1 kez faydalanmış olması da SMS ile sorgulama da hasar olarak gözlemlenmez. Kaza tespit tutanağının durumu ya da kazada ölen kişilerin hayat sigortası teminatları SMS ile sorgulamada gözlemlenebilir. Tabi bunun için farklı SMS’ler atmak ve her seferinde 7 TL’lik bedele katlanmak gerekecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu